Adress

Korskyrkan Umeå
Sveagatan 10A
903 27  UMEÅ

Telefon

070 – 264 94 12

Organisationsnummer

894000-0303 

Bankgiro

5550-5192

FASTIGHETSFONDEN BANKGIRO

113-6076

Swish

123 – 579 29 24

Norrmjölegården

Vår sommargård

Norrmjölegården
Havsvägen 20
905 82  UMEÅ

Uthyrningsansvarig

Ivan Nilsson
070 – 608 98 51
ivan.nilsson@telia.com


Vårt team

Erik Bryskhe

Föreståndare

Telefon: 070 – 264 94 12
Epost: erik@korskyrkanumea.se

Sara Tjernström

Pastor med ungdomsinriktning

Telefon: 070 – 302 94 12
Epost: sara@korskyrkanumea.se

Ulrika Englund

Barnledare

Telefon: 073 – 336 76 99
Epost: ulrika@korskyrkanumea.se

Jesper Kronhamn

Studentpastor & Fängelsepastor

Telefon: 073 – 159 83 69
Epost: jesper@korskyrkanumea.se

Louise Sundkvist

Pastor i Sjukhuskyrkan

Telefon: 070 – 785 26 96
Epost: Louise.Sundkvist@regionvasterbotten.se

Styrelsen:

  • Maria Carlsson (ordförande) 
  • Jan Kollberg (vice ordförande)
  • David Gramner (Kassör)
  • Daniel Skog
  • Per-Anders Lindgren
  • Lars Eriksson
  • Maria Eriksson

Äldste:

  • Ruth Åberg
  • Simon Skog
  • Petra Helleday
  • Lennart Edblom
  • Sara Tjernström
  • Kerstin Pehrsson
  • Katarina Shanbhag
  • Anton Carlsson
  • Ingrid Mjelle

Rådsansvariga:

  • Mediarådet: Mikael Peterson
  • Trivselrådet: Jenny Nilsson & Sophia Nordenstam
  • Missionsrådet: Berith Gregorsson
  • Hemgruppsrådet: Samantha Davage
  • Ungdomsrådet: Sofie Lundin
  • Fastighetsrådet: Patrik Nordenstam
  • Barnrådet: Ulrika Englund
  • Musikrådet: Ulrika Kollberg & Linda Nilsson

Besöksadress

Korskyrkan
Sveagatan 10A
903 27  UMEÅ

Sommargård

Norrmjölegården
Havsvägen 2
905 82  UMEÅ